Mobilna Wulkanizacja Szczecin

24h/7

Uszczelki w samochodzie – jak o nie dbać?

24wrz, 2018
0
Jak dbać o uszczelki w samochodzie? - Wulkanizacja Szczecin

Uszczelki w samochodzie – jak o nie dbać?

5/5 - (17 votes)

Uszczelki w samochodzie bywają niedoceniane. A szkoda, ponieważ stanowią barierę między wnętrzem pojazdu a otoczeniem. Niewłaściwie konserwowane mogą przepuścić do samochodu sporą ilość wody. Jak dbać o uszczelki?

 

Zadaniem uszczelek jest zapobieganie przedostawania się do wnętrza auta wilgoci, zanieczyszczeń oraz hałasu. Złożone ze specjalnie wyprofilowanych pasków, wykonanych z gumy niekiedy wzmacnianej wstawkami z metalu, stanowią integralną część auta. Podczas codziennego użytkowania samochodu uszczelki są niezauważalne dla kierowcy. W przypadku starszych samochodów, można spotkać uszczelki wykonane na bazie naturalnego kauczuku. Choć spełniają swoje zadanie równie dobrze co nowoczesne uszczelki, niewłaściwie zabezpieczone są bardzo wrażliwe na działanie promieni słonecznych. Wystawienie ich na długi czas w warunkach wysokiego nasłonecznienia może wyraźnie przyspieszyć ich zużycie. Stąd też, ważna jest ich kontrola po upalnym lecie.

 

Uszczelki w samochodzie są tak skonstruowane, by przy pomocy specjalnych rynienek odprowadzały skraplającą się wodę na zewnątrz. Aby spełniały swoje zadanie, muszą pozostać drożne. Jeśli się zapchają woda zacznie się po nich przemieszczać w sposób niekontrolowany, a to może doprowadzić nie tylko do pojawienia się wilgoci w aucie, ale nawet do korozji nadwozia. Warto zwrócić uwagę czy osadzenie uszczelek na profilach nadwozia, przy oknach oraz w elementach maskujących lub mocujących jest prawidłowe. Jeśli coś budzi nasze podejrzenia warto to sprawdzić. Niewłaściwe położenie uszczelki doprowadzi do stałego odkształcenia, a to z kolei do mechanika.

 

Chcąc zmniejszyć zużywanie się uszczelek warto pamiętać o nich w trakcie mycia samochodu. Usunięcie zabrudzeń sprawi, że będą lepiej spełniać swoją rolę. Po czyszczeniu warto je też odtłuścić, przydatna w tym będzie niewielka ilość benzyny i denaturatu. W samej konserwacji wystarczy zastosować odpowiednie preparaty do ich pielęgnacji. I tu pojawiają się dwie możliwości. Po pierwsze, można wybrać tradycyjną glicerynę, która świetnie odżywia elementy gumowe. Po drugie, produkty dedykowane konserwacji na bazie silikonu. Niezależnie od wybranego sposobu uszczelki zostaną zabezpieczone przed niską temperaturą, przymarzaniem, kruszeniem i pękaniem. Co ważne uodpornią się na osiadanie kurzu i wzmocnią swój kolor. Chcąc podtrzymać ten efekt należ pamiętać o systematyczności. Czynność należy powtarzać co dwa miesiące! W innym przypadku czeka nas wizyta u mechanika.

 

Skontaktuj się z nami! Wulkanizacja 24h – naprawa opon i nie tylko

Comments are closed.

Copyright © 2018 | mobilnawulkanizacja.eu. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: Agencja ORAIZ